Galata İzleme Platformu

Galata İzleme Platformu, kurumunuzda bulunan tüm uygulamaların ürettiği log’ların ilgili sunuculardan toplanıp, merkezi bir log cluster’ında indekslenmesine ve bu log’ların gerçek zamanlı olarak analiz edilmesine olanak sağlar.

Kolay kurulum

Galata İzleme Platformu, log’ların ilgili sistemlerden toplanması esnasında uygulama sunucusu kaynaklarını minimum seviyede kullanacak şekilde ayarlanmış ‘agent’ teknolojilerini kullanır. Uygulama log’ları, merkezi bir Elasticsearch cluster’ına indekslenir. Platform ile sağlanan kurulum betikleri (script) aracılığı ile kurum gereksinimlerine uygun optimize edilmiş Elasticsearch cluster tamamen otomatik olarak kendi sunucularınızdan oluşan altyapınıza veya bulut hesabınıza (AWS veya GCP) dakikalar içinde kurulur ve kullanıma hazır hale gelir.

Rol Tabanlı Kullanıcı Yönetimi

Galata İzleme Platformu ile Elasticsearch üzerinde oluşturulacak indekslere hangi kullanıcıların hangi yetkilerle erişebileceği kolaylıkla tanımlanmakta, yeni kullanıcı tanımlama ve bunların rol atamaları yetkili kullanıcı tarafından yapılmaktadır.

Legacy uygulamalar

Galata İzleme Platformu, legacy uygulamaların mevcut işleyişlerini hiçbir şekilde değiştirmeden, üretilen kayıtların zaman, seviye ve mesaj içeriklerinin json formatına dönüştürülmesine olanak sağlamaktadır.

Orkestrasyon Desteği

Galata İzleme Platformu, isterseniz mevcut K8s cluster’ınıza, isterseniz kendi kurulumuyla provize edilebilen Docker Swarm cluster’ına otomatik kurulabilmektedir.

Analiz

Galata İzleme Platformu ile beraber kurulan Kibana uygulaması sayesinde gerçek zamanlı hata ayıklama ve olay bazlı grafiklerin çıkartılıp, bunların analizlerinin yapılması da mümkün kılınmaktadır.

Log yapısı

Galata İzleme Platformu, bütün log’ları json formatında tutar. Her kayda ait zaman bilgisi, log seviyesi, mesaj içeriği vb. Elasticsearch üzerinde ayrı ayrı alanlarda indekslenir. Böylelikle büyük mesaj içeriklerinde tam metin araması yapmak yerine, zaman veya seviye bilgisiyle indekslenen bu alanlar özelinde sorgu yapmak mümkün olmaktadır.