Proton Mesaj Yönetim Platformu

Proton Mesaj Yönetim Platformu; kullanıcılarınıza göndereceğiniz milyonlarca e-posta, SMS ve anlık bildirimi tasarlayıp, hızlı ve sorunsuz iletebileceğiniz, kullanıcı-bildirim etkileşimlerini raporlayabileceğiniz, altyapınıza veya bulut hesabınıza kurabileceğiniz bir mesaj yönetim platformudur. Proton, toplu mesaj gönderme yeteneğinin yanında, sağladığı API’ler aracılığı ile gerçek zamanlı bildirim gönderme yeteneğine de sahiptir.

Kolay kurulum

Proton Mesaj Yönetim Platformu, milyonlarca mesajın sorunsuz ve hızlı işlenebilmesi amacıyla Apache Kafka kullanır. Platformda sağlanan kurulum betikleri (script) aracılığı ile canlı sistem kalitesinde, uygulama gereksinimlerine uygun optimize edilmiş Kafka cluster, tamamen otomatik olarak kendi sunucularınızdan oluşan altyapınıza veya bulut hesabınıza (AWS veya GCP) dakikalar içinde kurulur ve kullanıma hazır hale gelir.

Proton Designer

Proton Mesaj Yönetim Platformu’nda, Proton Designer ile bildirim gönderilecek hedef kitlenin verilerini; sisteme, önceden oluşturulan formatlar aracılığıyla yükleyebilir, bildirim mesajlarını şablon olarak tasarlayıp ileri tarihli toplu dağıtımları internet tarayıcınızdan kolaylıkla planlayabilirsiniz. Gerçekleşmiş bütün dağıtımların istatistiklerini (başarılı ve başarısız gönderimler, kullanıcılar tarafından okunmuş bildirim sayıları gibi) Proton Designer üzerinden raporlayabilirsiniz.

Kampanya Yönetimi

Proton Mesaj Yönetim Platformu, sisteme yüklenen kullanıcı verisinde yer alan değerlere göre, filtreler kurgulamanıza ve veri setinizi değiştirmeden ihtiyaçlarınıza özel kampanyalar oluşturmanıza olanak sağlar. Örneğin, Proton Designer üzerinden; belirli bir yaş grubuna, belirli bir konumdaki kullanıcılara veya kendi belirleyeceğiniz değişken değerlere uyan kullanıcılara bildirim gönderebilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş Bildirimler

Proton Mesaj Yönetim Platformu’na yüklediğiniz verilere e-posta, SMS veya anlık bildirim şablonlarından erişebilir, içeriğinde yer alan veriler ile kullanıcılarınıza özel bildirimler hazırlayabilirsiniz.

Orkestrasyon Desteği

Proton Mesaj Yönetim Platformu, isterseniz mevcut K8s cluster’ınıza, isterseniz kendi kurulumuyla provize edilebilen Docker Swarm cluster’ına otomatik kurulabilmektedir. Proton, mikroservis mimarisine uygun tasarlanmıştır.

Entegrasyonlar

Proton Mesaj Yönetim Platformu, e-posta gönderimleriniz için SMTP, SMS gönderimleriniz için Twilio, anlık bildirim gönderimleriniz için APNS ve Firebase Cloud Messaging desteği sağlamaktadır. Ayrıca Proton, kuruma özel entegrasyonların yapılmasına da olanak vermektedir.